Jak się przygotować do wyprawy rowerowej

Wyprawa rowerowa to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Jednak, tak jak przed każdą podróżą, również w tym wypadku trzeba się przygotować. Po pierwsze należy sprawdzić sprawność sprzętu oraz zabrać ze sobą niezbędne podczas wyjazdu przedmioty.

podróż z rowerem

Zanim wyruszymy ważne jest nasmarowanie łańcucha oraz wykonanie przeglądu hamulców, linek oraz opon rowerowych. Wówczas będziemy mieć pewność, że pojazd jest bezpieczny. Na każdą wyprawę zabrać należy ze sobą akcesoria cyklisty, czyli zapasową dętkę, łatki oraz pompkę. Bardzo przydatny jest także zestaw kluczy rowerowych.

Dłuższa wycieczka będzie przyjemna tylko na miękkim i wygodnym siodełku. Dlatego przed wyjazdem można kupić nowe, by w pełni cieszyć się wyprawą. Zamiast plecaka, który może powodować sztywność ramion, lepsze będą sakwy. Nieprzemakalne torby pasują do większości bagażników i pozwalają na przechowanie różnych artykułów bez krępowania ruchów podczas jazdy. Po za tym na kierownicy warto zamontować kompas, co ułatwi lokalizację miejsca.

W kwestii odzieży rowerzysta powinien mieć przeciwdeszczowy płaszcz oraz żelowe rękawiczki. Niezbędny jest także kask. Na dłuższą wyprawą przydadzą się też grubsze ubrania oraz zapasowy strój rowerowy. Dzięki specjalnym wykładkom odzież kolarska chroni newralgiczne punkty ciała przed odciskami.

Na koniec dokładnie zapoznaj się z mapą. Wówczas na trasie nie spotkasz niespodzianek. Istotne jest skompletowanie apteczki, w razie stłuczeń woda utleniona oraz bandaż pozwolą szybko opatrzyć urazy. Artykuły spożywcze, jakie zamierzamy zabrać na wycieczką rowerową powinny być lekkie oraz łatwe w przygotowaniu.