Odzież na rower

Strój sportowy powinien dawać komfort, nie krępować ruchów. To szczególnie ważne przy jeździe rowerem, kiedy swoboda pozowala cieszyć się bezpieczną jazdą. Ubiór najlepiej skompletować w sklepach ze akcesoriami sportowymi. Spodziewać tam się można wyższych cen, jednak materiał z jakiego wykonany jest strój doskonale pochłania pot.

odzież rowerowa

Koszulka i szorty na rower

Na rower trzeba kupić obcisłą koszulkę. Warto wybrać jaskrawy kolor z odblaskami, aby być lepiej widocznym na drodze. Rozporek na zamek pozwoli na ochłodzenie ciała przy wysokich temperaturach. Kolejna część rowerowej garderoby to szorty. Odróżnia je od innych spodni sportowych specjalna wkładka. Dzięki niej kilkugodzinne siedzenie na siodełku nie jest już tak uciążliwe. Pamiętać jednak należy o jakości, tanie wersje rowerowych szortów szybko ulegają deformacji.

Kurtka na rower

Na strój rowerowy składa się również kurtka. Ma ona zupełnie inny krój niż te noszone codziennie. Stworzona z myślą o rowerzystach, by nie utrudniać jazdy, ma dłuższe rękawy, za to krótki przód i dużo dłuższy tył. Nie można zapomnieć o skarpetkach rowerowych. Na letnio-wiosenne wprawy wybrać należy wersję cieńszą oraz krótszą. Skarpetki powinny dobrze pochłaniać wilgoć.

Buty na rower

Buty na rower muszą mieć bardziej opływowy kształt. Nie mogą też w żaden sposób uciskać stopy. Szeroki wybór obuwia znajduje się we każdym sklepie sportowym. Dalej kupić zakupić należy kask, który uchroni przed urazami głowy. Warto też zainwestować w okulary przeciwsłoneczne.

Okulary i rękawiczki na rower

Okulary przeciwsłoneczne często są obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty. Nie tylko poprawiają nasze bezpieczeństwo, gdyż unikamy chwilowych oślepień słońca, ale również chronią oczy przed wysuszeniem przez wiatr oraz wpadnięciem owadów które trwale mogą uszkodzić strukturę oka. Warto zaopatrzyć się w wygodne okulary przeciwsłoneczne które posiadają filtr polaryzacyjny oraz całkowitą ochronę przed promieniowaniem szkodliwych promieni UV. Ostatnia część garderoby rowerzysty to rękawiczki. Spocone dłonie utrudniają trzymanie kierownicy. Poza tym rękawiczki chronią przez podrażnieniami i otarciami.